Správa infrastruktury

Náplní naší práce v této oblasti je řešení a realizace jednoho z nejrespektovanějších přístupů, vztahující se k problematice správy ICT infrastruktury, a tím je  ITIL (IT Infrastructure Library). Podle něj správu ICT infrastruktury (ICT infrastructure management ) rozdělujeme na čtyři základní procesy.

Design a plánováni

Definujeme návrh a implementaci ICT infrastruktury v souladu s firemní strategií a potřebami obchodu. Zajišťujeme koordinaci mezi obchodními a ICT plánovači a vytváříme návrhy včetně strategie pro všechny oblasti ICT infrastruktury (technologie, frameworky, architektura, procesy a metodika).

Realizace dodávky

Realizujeme implementaci a nasazení plánovaného ICT řešení. Z technického hlediska je hlavním cílem co nejmenší vliv instalací či modifikací technologických komponent daného řešení na probíhající obchodní operace. Implementace probíhá na základě existující infrastruktury s přihlédnutím ke všem normám a pravidlům platným v organizaci.

 

Zabezpečení bezproblémového provozu

Zajišťujeme provoz stávající ICT infrastruktury a jeho běžnou údržbu. Pro nás je klíčové zaručit stabilní a výkonné platformy pro poskytování IT služeb. Zabezpečujeme zejména monitoring stavu a výkonu existující infrastruktury a jejího řízení na základě daných pravidel a norem.

 

Technická podpora

Zajišťujeme technickou expertýzu nezbytnou pro podporu zbývajících procesů. Zabýváme se analýzou dat z dohledových systémů, poskytujeme zpětnou vazbu pro další vylepšení navrženého řešení a podporu pro analýzu vzniklých problémů.

 

Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit telefonicky na čísle +420 774 494 633 či vyplněním kontaktního formuláře.